Jakie wybrać, pieluszki wielokrotnego użytku czy popularne jednorazowe?

Pieluchy wielokrotnego użytku stają się w naszym państwie coraz bardziej popularne. Nie ma potrzeby ich gotować, prasować ani nabywać nieustannie od nowa. Jak rozpocząć, jakie stosować? Które są najlepsze? Które kupić by były przyjazne dla ciała twojego malucha? Czy niższa cena to faktyczna oszczędność czy loteria, iż pieluchy wielorazowe będą bezużyteczne już po pierwszym praniu?

zakupy - landszaft

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy jednorazowa inwestycja, w dodatku dużo mniejsza niż w przypadku jednorazówek. Co więcej zalety zdrowotne, ekonomiczne, czyli przede wszystkim zaoszczędzenie dużej ilości gotówki, i ekologiczne są stu procentowe oraz przekonują coraz więcej matek do ich nabycia. Na początek, pieluszki ekologiczne różnią się między sobą krojem, różnią się ponadto surowcem z jakiego wytworzona jest gumka ściągająca pieluszkę, wykorzystanymi materiałami z którego są uszyte i kosztem jednostkowym. Każdy ma swoje preferencje, mimo wszystko na wytrzymałości materiału, bezpieczeństwie a również elastycznym dopasowaniu do twojego malucha zależy każdemu. Jak wypadają w starciu pieluszki z materiałów naturalnych z tymi jednorazowymi?
Pieluszki jednokrotnego użytku to nagromadzenie bakterii.

Tak samo ekscytujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem (https://www.swiatleku.pl/category/szampony-z-apteki), który jest tu!

Jednakże na naszym kontynencie zużywa się ich każdego roku więcej niż kilkudziesiąt milionów. Po kilku dniach na wysypisku, a tam gnić będą przez wiele lat. Jednakże pieluchy wielorazowe nie powodują gór śmieci. Mimo wszystko ich przeciwnicy wskazują na zużycie energii, wykorzystywanej do ich prania i prasowania co bardziej przekonujące wskazują na zużycie trujących dla środowiska proszków piorących. Fachowcy uważają jednak, że przyrównanie wypada na korzyść pieluch wielorazowych. Tym bardziej, jeśli używamy nowoczesnych pieluszek, jakie możemy prać wraz z innymi ubrankami dziecka w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza i nie trzeba ich prasować.
Niestety, nie wywnioskujemy, które pieluchy są bardzie ekologiczne ani które woli twoje dziecko.

Jedno jednakże jest pewne, co raz więcej matek przekonuje się do stosowania pieluch wielorazowych.