Drobne gadżety dla świeżo upieczonych rodziców, bez których trudno się obejść

Niedługo zostaniecie szczęśliwymi rodzicami malutkiej, bezbronnej i słodkiej istotki. Oswojcie się ze świadomością, że czeka was niełatwy czas, bowiem wasz niepozorny osesek już od pierwszych chwil życia zagwarantuje wam bez wątpienia ciężkie warunki współpracy i będzie dla swoich rodziców surowym partnerem. Dlatego warto już zawczasu sporządzić listę gadżetów niezbędnych przy pielęgnacji nowego członka rodziny.

Droższe sprzęty, czyli wózek, fotelik do auta, łóżko, czy bujaczek stanowią niejako pierwszą potrzebę i mają priorytet jeśli chodzi o hierarchię zakupów. Warto więc skoncentrować się na właściwościach mniej oczywistych i nietypowych, które jednak częstokroć mogą okazać się kluczowe, gdy w grę wchodzi wygodę maluszka oraz jego rodziców.
Jeśli młoda mama planuje karmić swoje niemowlę naturalnie, może rozważyć przeglądnięcie oferty akcesoriów przydatnych przy laktacji. Pozornie może się wydawać, że wiele z nich to bezużyteczne gadżety, jak przykładowo odciągacz pokarmu. Jednakże w tym szczególnym przypadku jest inaczej. Porządny odciągacz może wyraźnie dopomóc młodej mamie zarówno w pobudzeniu czy podtrzymaniu laktacji, jak i ustrzec przed konsekwencjami tzw. nawału pokarmu lub jego zastoju.

Chcesz zbadać odmienny punkt widzenia na rozważany w tym wpisie problem? Kliknij więc tu i sprawdź więcej treści na ten temat (http://www.psycholog-wroclaw.com/)!

Z tej przyczyny dobrze jest wyposażyć się w porządny odciągacz pokarmu, by zabezpieczyć się w przypadku, gdy maluch nie chce ssać piersi, a pokarm zbiera się w szybkim tempie.

akcesoria - malunek

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym rozwiązaniem, które wesprze świeżo upieczonym rodzicom utrzymać spokój w początkowych miesiącach życia ich dziecka jest monitor oddechu. Z jego pomocą rodzice mają możliwość kontrolowania na żywo, czy oddech maluszka jest rytmiczny. W przypadku, gdy pauza pomiędzy oddechami wyniesie więcej niż dwiadzieścia sekund, monitor oddechu uruchamia alarm akustyczny i wibracyjny.

Dzięki temu rodzice zyskują jednocześnie większą kontrolę w razie, gdyby z dzieckiem stało się coś niedobrego, jak również duży spokój i niezależność, ponieważ nie są zmuszeni co rusz pochylać się nad łóżkiem i sprawdzać, czy uśpione dziecko oddycha prawidłowo.