Jakim uległa zmianom kinematografia przez minione lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Filmy stanowią nierozerwalną część współczesnej kultury, i od dawna dokumentują codzienne wydarzenia, pokazują historię, lecz również uczą, straszą i bawią. Przez minione lata powstało mnóstwo filmowych hitów, które do dzisiaj z wielką przyjemnością się ogląda. Filmowy przemysł mimo dużych zmian bez przerwy trzyma się mocno.

Filmy

Autor: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Kasowi aktorzy zarabiają za rolę wiele milionów euro, lecz takie wydatki najczęściej będą się zwracać nawet w kilka dni po dacie premiery. Mogłoby się wydawać, że widzowie wszystko już widzieli, ale jednak co roku filmowcom udaje się ich zaskakiwać albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo rewelacyjnymi efektami specjalnymi. I potem z utęsknieniem czeka się na kolejne premiery, które przyciągają do kin rzecze kinomanów i generują wielkie zyski, i to nawet pomimo coraz bardziej powszechnego piractwa. Tak naprawdę, ludzie nadal bardzo chętnie chodzą do kin, nie tylko dla samego obejrzenia filmu, lecz również przyjemnego spędzenia wolnych chwil. Rzecz jasna piractwo cały czas jest, ale większość kin bardzo dobrze się trzyma i nie będzie narzekać na swoją sytuację.

Nielegalne oglądanie filmów jest oczywiście dużym problemem, spędzającym filmowcom sen z oczu, bo to właśnie oni najczęściej marudzą na to zjawisko. Jest faktem, że najnowsze filmy da się w sieci obejrzeć znacznie wcześniej, niż odbywa się ich premiera w kinie. Lecz najczęściej jakość takich filmów nie należy do najlepszych, często są one nagrywane w salach kinowych, więc komfort oglądania pozostawia dużo do życzenia.

Czy znasz już taki świeży wpis? Znajdziesz tam istotnie dużą ilość atrakcyjnych informacji na podobny temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Są oczywiście osoby, którym nie będzie to przeszkadzać i nawet jeżeli niewiele będą widzieli na ekranie, to się będą chwalili, że widzieli najlepsze polskie filmy. Zaryzykować jednak można tezę, że takie osoby i tak do kina by się nie wybrały, więc tak naprawdę na tym, że oglądnęli oni ściągnięty z sieci film nikt wiele nie traci. Faktyczni miłośnicy dobrego filmu doceniają obraz o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i wygodne fotele, i odwiedzają co jakiś czas prawdziwe kino.