O jakich sprawach wiedzieć projektując plac zabaw? Czemu tak istotne, ażeby miał atesty?

W różnych miastach powstaje coraz więcej placów zabaw. Kiedyś także ich trochę było, lecz bez wątpienia nie były tak jakościowe, jak te obecnie. Używa się do ich zrobienia najbardziej odpowiednich materiałów, przede wszystkim bezpiecznych, dzięki czemu dzieci mogą wspaniale i całkowicie bezpiecznie się tam bawić.

wyposażenie placów zabaw musi być dokładnie przemyślane, aby były miejsca oraz sprzęty dla dzieci w różnorodnym wieku. Dzięki czemu możemy być pewni, że wszyscy będą mogli się bawić jak najlepiej.

Wejdź naszą nową podstronę. Tam opublikowaliśmy interesujące informacje. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle przyjemnie, jeżeli newsy przypadną Ci do gustu.

Muszą one znajdować się w takich miejscach, by wszystkie dzieci miały szansę na zabawę. Wiadomo, iż jak w niedzielę wybierzemy się na plac zabaw i zobaczymy chmarę rozbrykanych dzieciaków, to możemy stwierdzić, iż wszystko na darmo, ponieważ dzieci jak to dzieci, są w każdym miejscu, niemniej każdy plac jest zaprojektowany z głową, z zachowaniem najważniejszych norm.

place zabaw z atestem

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com

Z takiego powodu place zabaw z atestem są najlepszej jakości, bo zapewniają dobrą zabawę, a ponadto są bezpieczne. Znaczy to, że każdy sprzęt jest wykonany z materiałów, które gwarantują bezpieczeństwo, nie ma więc ryzyka, iż coś się zdarzy w okresie zabawy. Tak samo podłoże na placu zabaw zrobione jest z tego rodzaju materiałów, które nie zagrażają, iż podczas jakiegoś potknięcia dziecko zrobi sobie krzywdę.

Tego typu place z atestem powinny również być odpowiednio ogrodzone, aby dziecko w okresie zabawy nie oddalało się zbytnio, co może grozić wieloma konsekwencjami. Wiadomym jest, iż to rodzic jest opiekunem i powinien stale pilnować dziecka, lecz dobrze przygotowane place zabaw muszą spełnić najważniejsze normy bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyko przykrego wydarzenia (strona warta odiwedzenia).